Zasady rekrutacji

Wnioski dostępne na stronie internetowej (zakładka- rekrutacja) lub w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle.

WNIOSEK-  kliknij , aby przejść na stronę

Zasady przyjmowania dzieci do przedszkola:

1. Dzieci do przedszkola przyjmowane są na podstawie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola, które rodzice

zobowiązani są złożyć w terminie  od 28 lutego do 31 marca.  Wnioski należy pobrać od dyrektora przedszkola.

2.  W  pierwszej kolejności do Przedszkola przyjmowane są:

-  dzieci uczęszczające już do przedszkola;

-   dzieci 5,6 – letnie;

-   dzieci matek lub ojców samotnie ich wychowujących;

-   dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności                 bądź całkowitą niezdolność do pracy albo do samodzielnej egzystencji;

-   dzieci z rodzin zastępczych;

-   dzieci z rodzin wielodzietnych;

-   dzieci obojga rodziców pracujących.

3.  W skład komisji wchodzą: dyrektor przedszkola jako przewodniczący, przedstawiciel rady pedagogicznej,                przedstawiciel rady rodziców.

4. Wyniki rekrutacji wywieszone są na tablicy ogłoszeń znajdujacej się przy wejściu do przedszkola.

Zasady odpłatności za przedszkole:

1.  Opłatę za świadczenia udzielane przez przedszkole oraz korzystanie z posiłków ustala organ prowadzący.

2.  Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania wynosi 1 zł

za każdą kolejną godzinę pobytu - nie dotyczy dzieci 6-letnich, których pobyt w przedszkolu jest                   bezpłatny.

3.  Powyższa opłata podlega zwrotowi w kwocie równej iloczynowi dni nieobecności i stawki  za wyżywienie,

a za świadczenia udzielane przez przedszkole w kwocie równej iloczynowi godzin  nieobecnych i stawki

za godzinę. Zwrot nadpłaty następuje w formie odliczenia od należności w następnym   miesiącu.

4.  Deklaracje dotyczące czasu pobytu dziecka w przedszkolu oraz rodzajów spożywanych posiłków a tym samym

wysokości wnoszenia opłat, rodzic przedkłada w Karcie Zgłoszenia do przedszkola.

5.  Opłaty za wyżywienie dziecka w przedszkolu oraz za godziny dodatkowe należy dokonywać do 10 – tego                       każdego miesiąca u intendenta.

Opłaty za pobyt i wyżywienie:

Czas pobytu

Posiłki

Stawka za wyżywienie

Opłata za pobyt

Razem-opłata za m-c

Pobyt do godziny 13.00

Śniadanie             Obiad

bezpłatny

Pobyt całodniowy

Śniadanie            Obiad Podwieczorek

1 zł/ za każdą rozpoczęta godzinę

241,5 zł

Posiłki przygotowywane są na miejscu ze świeżych produktów. Panie kucharki gotują smaczne i zdrowe domowe obiadki.

Z sezonowych owoców przygotowują kompot, który dzieci piją  dowolnych ilościach  w czasie pobytu w przedszkolu. Zapewniamy również wodę niegazowaną. Dodatkowo po każdym posiłku podawane  są owoce.

Menu przedszkola

Śniadanie- zupa mleczna, kanapki z wędliną, serem, masłem czekoladowym, kakao, herbata z cytryną i miodem.

Obiad- zupa (ogórkowa, pomidorowa, krupnik, kalafiorowa), drugie danie- ryż, kasza, ziemniaki, pulpety drobiowe i rybne, gulasz, kotlety mielone i schabowe, surówka lub naleśniki, makaron z bitą śmietaną, kluski, pierogi.

Podwieczorek- kanapki, jogurty, domowe ciasta (murzynek, babka drożdżowa), placki drożdżowe

____________________________________________________________________________________________________