Projekty UE/ MEN

Projekt "Otwarte przedszkola"

Projekt zakońcony.

Jest to Projekt Systemowy współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL 2007-2013. Głównym celem przedsięwzięcia był wzrost upowszechnienia edukacji przedszkolnej przez wsparcie istniejących placówek wychowania przedszkolnego w małych miastach i wsiach Mazowsza.

Projekt „Otwarte przedszkola” realizowany był w placówce w terminie: 01.09.2011r- 02.10.2013r.   Zajęcia z dziećmi prowadzone były w oparciu o  autorskie programy  opracowane  przez nauczycieli oraz o program "Klucz do uczenia się" według ustalonych harmonogramów. Na terenie placówki odbywały sie również zajęcia dodatkowe z rodzicami.

Dnia 02.10.2013r. w Warszawie ( Biblioteka Narodowa) odbyła się konferencja podsumowująca projekt. Przedszkole Samorządowe w Kadzidle reprezentowała grupa dzieci 6-letnich wraz z opiekunami-panią dyrektor- Ewą Grażyną Bednarczyk, Haliną Cichoń, Justyną Kozłowską i Teresa Kaliszewską . Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny- zaśpiewały   i zatańczyły pieśni kurpiowskie, do których przygrywali im: Paweł Łaszczych oraz Stanisław Gadomski.

Efektem udziału w projekcie było uzyskanie certyfikatu "Otwarte Przedszkole".

Projekt "Przedszkole współpracy"

Projekt zakończony.

Przedszkole Samorządowe w Kadzidle wzięło udział w realizacji projektu systemowego „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” w okresie  od 18 października 2013 do 28 lutego 2015. Liderem projektu było Ministerstwo Edukacji  Narodowej a partnerem Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Projekt  współfinansowany był  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Jego celem było wsparcie przedszkoli i szkół we wzmocnieniu współpracy Nauczycieli, Uczniów i Rodziców.

Wybrani rodzice oraz nauczyciele wzieli udział w szkoleniach i warsztatach na temat skutecznej i satysfakcjonującej współpracy. Efektem podjętych działań było wiele przedsiezięć realizowanych w placówce z aktywnym udziałem rodziców.

W wyniku udziału w projekcie, Przedszkole otrzymało Certyfikat „Przedszkole Współpracy”, wydany przez Ministra Edukacji Narodowej.