Kadra pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Logopeda - Pedagog- Terapeuta pedagogiczny

• Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu   jest dobrowolne i nieodpłatne.
  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci w przedszkolu    jest udzielana przez: wychowawców grup  oraz specjalistów- logopedę, pedagoga i terapeutę pedagogicznego.
  • Podopieczni przedszkola są objęci opieką doświadczonych psychologów dziecięcych i logopedów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu.
  • Pomoc psychologiczno – pedagogiczna realizowana jest we współpracy z:  rodzicami; poradniami psychologiczno-pedagogicznymi i poradniami specjalistycznymi; innymi przedszkolami, szkołami i placówkami; podmiotami działającymi na rzecz rodziny i dzieci; w formie porad, konsultacji, warsztatów i szkoleń.

Do zadań logopedy należy w szczególności:

• przeprowadzanie badań wstępnych w celu ustalenia stanu mowy dzieci;
  • organizowanie pomocy logopedycznej dla dzieci;
  • organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy dla rodziców  i nauczycieli;
  • organizowanie raz w tygodniu zajęć  głownie dla dzieci 5 – 6 letnich  z  zaburzeniami mowy ;
  • zajęcia odbywają się po południu w grupach 2-4 osobowych;
  • logopeda dokumentuje swoja pracę w dzienniku zajęć dodatkowych.

Do zadań pedagoga należy:

• ocena psychofizycznego rozwoju dziecka
  •  obserwacja dzieci w czasie codziennych zajęć
  •  konsultacje dla nauczycieli
  •  konsultacje i wsparcie rodziców
  •  prowadzenie warsztatów rozwojowych dla kadry i rodziców

Kiedy zgłosić się do psychologa i logopedy?

Jeśli odczuwają Państwo niepokój o rozwój czy zachowanie dziecka – w celu zidentyfikowania trudności i opracowania wspólnie najlepszych rozwiązań.

Jeśli wydaje się Państwu, że dziecko wykazuje ponadprzeciętne zdolności – w celu pokierowania i ustalenia najlepszego planu rozwoju jego umiejętności.

Jak pracuje nasz pedagog i logopeda?

Razem z rodzicami i nauczycielami definiują trudności dziecka, zarówno te które ujawniły się w przedszkolu, jak i w domu. Proponują rozwiązania i program pracy z dzieckiem, który w bezpieczny dla niego sposób rozwiąże problemową sytuację.